Sterrenhotel met passie voor service
De Nederlander Michel Wichman runt al jaren het populaire sterrenhotel Spitzhorn in het Zwitserse Saanen-Gstaad. Het hele jaar door, nu in de zomer en straks in de winter, hét hotel voor gasten die prijs stellen op persoonlijke service en toegevoegde waarde. Op zich heeft de hotelier niks met sterren- of puntenkwalificaties. ‘Veel belangrijker dan het aantal sterren, is om de verwachtingen van onze gasten te overtreffen. Elke dag weer.’
Lourens spreekt Michel Wichman (1971, Eindhoven) op het royale zonneterras van zijn hotel, met een prachtig uitzicht over het Zwitserse berglandschap, dat nu een veelheid aan groenschakeringen laat zien. Zijn portfolio is zonder meer indrukwekkend. Na het afronden van zijn opleiding Hotelmanagement, volgde hij in Zwitserland een postdoctorale studie om bedrijfseconoom te worden aan de Hogere Technische School voor Economie. Hij werkte in verschillende categorieën van de gastronomie en het hotelwezen. En als jongste General Manager van de 5-sterrencategorie in Zwitserland, heeft hij het toenmalige Grand Hotel Bellevue in Gstaad geleid. Toch heeft hij niks met sterren of puntenkwalificaties in de horeca.
| Beroemdheden en boeren ‘Ik zeg altijd, wij zijn een driesterren hotel, met een viersterren infrastructuur in een vijfsterren omgeving. Dit sterrenbeeld is net zo veelzijdig als onze gasten. Van beroemde persoonlijkheden en miljonairs, tot zakenmensen en families én boer Armin uit het dorp, die hier graag zijn sigaartje op het terras rookt. Onze drie sterren zijn bewust een understatement, omdat we de verwachtingen van onze gasten willen overtreffen.’ | ‘We zijn een driesterren hotel, met een viersterren infrastructuur in een vijfsterren omgeving’ |
Hotel Spitzhorn heeft veel vaste gasten, zo’n 85% boekt vaker. Wat is jullie geheim?
‘Toegevoegde waarde, dat is voor onze gasten het toverwoord. Dus de daadwerkelijke service die onze gasten wordt geboden. Heel concreet in de vorm van heerlijke bedden, een goed restaurant en een prachtige wellnessruimte met groot zwembad. Maar meer nog gaat het om de zogenaamde software. Zachte zaken die te maken hebben met sfeer, welzijn, kleuren, emoties en fantasieën. Onze gasten willen zien en gezien worden.’
Jullie uitgangspunt bij Hotel Spitzhorn is ‘niet altijd meer van alles, maar het beste van het belangrijkste’. Wat is het belangrijkste voor jullie gasten?
‘Wij richten ons echt op het welzijn van onze gasten. Luxe is niet zozeer een whirlpool in je badkamer of foie gras op het menu. Vandaag de dag is tijd een luxe. Wij zijn er voor onze gasten, we zijn opmerkzaam en authentiek gastheer of -vrouw. Natuurlijk heeft al ons personeel de juiste opleiding en veel beroepservaring. Maar dat alleen is niet genoeg. Ze hebben daadwerkelijk een passie voor service. De gast ervaart dit dagelijks: stralende gezichten, slimme service en topkwaliteit zover het oog reikt. Ik hou daarvan.’
Sinds de opening heeft de Spitzhorn regelmatig prijzen gewonnen als beste driesterren hotel, beste familiehotel, beste winterhotel en dergelijke. Hoe kunt u uw voorsprong in het snel veranderende hotelwezen behouden? En wat laat zich niet kopiëren?
‘Het antwoord op deze vraag is waarschijnlijk net zo complex als de persoonlijke definitie van succes zelf. Je moet er hard voor werken. Ook voor ons moeten de voordelen direct door de gast worden ervaren. Wat heeft een compleet gastenprofiel of strategie voor nut, als de gast dit niet ziet of, erger nog, niet voelt? Als ik de accordeon pak voor gasten die jarig zijn, of als gasten aan de bar gratis snoepjes voor hun kinderen vinden, dan zijn dat twee tastbare voordelen, die elders niet voorhanden zijn. Naar mijn mening kun je geen enkel hotel met een ander vergelijken, want elk hotel heeft zijn eigen charme, zijn eigen identiteit. Uiteindelijk gaat het om de ziel van het hotel.’
Geplaatst op
Naar het overzicht
House of Noa opent eind 2025 in dit UNESCO-rijksmonument
Fleur en Pepijn de Visscher, mede-eigenaren van het toonaangevende The Seafood Bar, en Ken Srisangkhan, eigenaar en chef van het gelijknamige... Lees meer »
DÉ EUROPESE BESTEMMINGEN VAN 2025: luxe hotels
Nog niet alle reizen uitgestippeld voor dit aankomende jaar? Geen zorgen! Ongeacht of u nou op zoek bent naar een ontspannen vakantie of... Lees meer »
Madaq Chocolatier opent boutique in House of Rituals
Madaq in House of Rituals: Betaalbare Luxe, Smaak & Beleving Madaq Chocolatier opent op vrijdag 7 februari haar nieuwste boutique in het... Lees meer »
Zomercarnaval Rotterdam 2024
Explosie van kleur en ritme: Zomercarnaval Rotterdam 2024 en Lourens Magazine was erbij! Fotografie: studio2B.nl Wij dompelen ons onder... Lees meer »
Wheels Mariënwaerdt | Concours d’Elegance
13, 14 en 15 september 2024 Where history meets the future Na 3 succesvolle edities op Paleis Soestdijk zal Wheels met het Concours d’Elegance... Lees meer »
Pitch & Putt
Als wij het hebben over een kleinere versie van een golfbaan aan de zuidoost kant van Leeuwarden, weet jij dan waar we het over hebben?... Lees meer »
Biercafé de Markies
Midden in het culturele centrum van Leeuwarden runnen sinds 2005 Menno en Michelle speciaalbier café De Markies. Het is een toonaangevend... Lees meer »
Een culinair paradijs
Wie aan Aruba denkt, komt al gauw uit op de mooiste stranden, het perfecte klimaat en de vriendelijkste locals. Maar wist je dat het ‘One... Lees meer »
Race mee in de F1
Niet eerder was de Formule 1 zó populair in Nederland als nu. Met zestig high end race simulatoren geeft Racesquare bezoekers een beleving... Lees meer »
De avontuurlijkste stedentrip ter wereld
Wat maakt een stedentrip succesvol? Goed eten, boeiende musea, unieke boetieks en gastvrije locals? Maar, wat als je daar ook nog avontuur... Lees meer »
Sterrenhotel met passie voor service
De Nederlander Michel Wichman runt al jaren het populaire sterrenhotel Spitzhorn in het Zwitserse Saanen-Gstaad. Het hele jaar door, nu... Lees meer »
Culinair & Creatief
Restaurant 273 is een nieuw culinair restaurant, dat haar deuren opent in het centrum van Utrecht. Chef-kok én eigenaar Tommy den Hartog... Lees meer »
Meer dan een vakantie
Aruba lijkt op het eerste gezicht alles te bieden wat je verwacht van een Caribische bestemming: zonovergoten stranden, helderblauw water... Lees meer »
Zo goed kan het leven zijn
Zo goed kan het leven zijn Een plek waar luxe geen façade is. Waar warmte niet alleen van de zon komt, maar vooral van de mensen. Waar rust... Lees meer »
Ultieme luxe op zee
Ultieme luxe op zee Voor wie alleen genoegen neemt met het allerbeste, staat Regent Seven Seas Cruises synoniem voor ongeëvenaarde weelde... Lees meer »
Een andere koers
Een andere koers In een wereld waarin reizen steeds vaker draait om vluchtige ervaringen, kiest Oceania Cruises bewust een andere koers.... Lees meer »
Op jacht naar het noorderlicht
Voor wie houdt van comfort, verfijning en bijzondere bestemmingen, biedt Holland America Line deze zomer diverse cruises naar Noord-Europa.... Lees meer »
Landal breidt premium portfolio uit met drie kleinschalige boutique bestemmingen in de natuur
Landal, marktleider in vakanties in de natuur, breidt haar premium aanbod uit met drie nieuwe luxe bestemmingen in Nederland: Landal Brinckerduyn... Lees meer »
Luxe e-bike-vakantie in het hart van de Alpen
Er zijn plekken waar alles klopt. Waar de natuur zich laat zien in een decor van imposante bergen, waar de lucht fris en kraakhelder is... Lees meer »
Van Rotterdam naar de Lofoten - Noorse Fjorden onder het Noorderlicht
Vertrek op 24 februari 2027 vanuit Rotterdam voor een exclusieve 9-daagse cruise naar de Lofoten. De Noorse Fjorden zoals u ze nog nooit... Lees meer »
Landal Brandnertal: Top-startpunt van een fantastische vakantie
Wie op zoek is naar een comfortabel verblijf midden in de Oostenrijkse Alpen, zit helemaal goed bij Landal Brandnertal. Deze accommodatie... Lees meer »
Op wintersport? Het luxe sport en spa hotel DIPS&DROPS moet op je ''to go'' list
Ruime kamers met metershoge ramen, vier verschillende restaurants, een luxe wellness en een high-end sportschool waar ze in Amsterdam jaloers... Lees meer »
Opladen begint bij Landal
Blue Monday staat bekend als de meest sombere dag van het jaar. Korte dagen, grijs weer en een drukke start van het jaar zorgen bij veel... Lees meer »
Vilnius bekroond tot Europese Gastvrijheidsstad 2025
Vilnius, de hoofdstad van Litouwen, is uitgeroepen tot Europese Gastvrijheidsstad 2025 door de European Hotel Awards – een prestigieus jaarlijks... Lees meer »

