De 'Linda' van Spakenburg

Als je zelf een magazine maakt, de prijs wint voor de beste zelfstandige winkel van Nederland en een van de hoofdrollen krijgt in een documentaire lijkt je doel wel bereikt. Niet voor Maggy Hopman van Maggy’s Mode uit Spakenburg. Ze heeft pas haar winkel verbouwd, houdt een eigen blog bij en is nu al weer op zoek naar nieuwe evenementen waarmee ze haar community continu verrast.

Wat meteen aan Maggy opvalt, is de rustige manier waarop ze praat. Ondertussen zijn het haar blauwe ogen die oplettend observeren. Gehuld in een casual broek, modieus hemdje en sportschoenen oogt ze fris en modern. Zelf noemt ze het ‘vrouwelijk stoer’, een stijl die precies bij haar past. Daarom aarzelde ze ook niet om zelf de hamer ter hand te nemen om een van de muren van de oude zaak weg te slopen.

Nu is de uitbreiding van haar winkel gereed is, heeft ze zelfs de beschikking over een eigen evenementenruimte. ‘Daar ga ik modeshows en andere events organiseren. Samen met mijn team natuurlijk. Zonder hen was dit alles niet mogelijk. Mijn kracht is ze te blijven enthousiasmerenen stimuleren.’

Excelleren
Maggy’s avontuur begon ruim vijftien jaar geleden toen ze een eigen winkel opende. Het idee om uit te groeien tot de beste van Nederland liet haar niet meer los. Ze wilde niet alleen uitbreiden, maar zocht ook naar een andere manier om te excelleren. ‘Toen heb ik mezelf de allerbelangrijkste vraag van mijn leven gesteld: ‘Wie zegt dat ik een goede leider ben van zo’n groot bedrijf?’

Ze zocht naar een verkooptraining voor haar medewerkers, maar kwam uit bij een coach die eerst aan haar wilde sleutelen. ‘Even dacht ik nog dat ik alles wel goed deed, maar ik heb echt geleerd mijn eigen angsten onder ogen te zien. Waar kom ik vandaan? Waar ben ik goed in?’ Dat ze uit een dorp als Spakenburg kwam, hielp niet mee. De traditie en de klederdracht lijken lijnrecht tegenover haar eigen ideeën over mode te staan. Toch vond Maggy een manier om als rasechte inwoonster van een klein dorp groot te worden. Juist door niet te ontkennen waar ze vandaan kwam, maar door het unieke van Spakenburg te koesteren.

Maggy omschrijft het zelf heel beeldend door te vertellen dat ze wel kan proberen een steen te zijn, maar dan vergeet dat ze ook als kiezelsteen kan stralen. Ze zette hoog in en richtte zich op het winnen van de ING Retailjaarprijs. Dat lukte, maar dat is voor haar geen moment om achterover te leunen. Met haar verbouwde winkel richt ze zich alweer op de toekomst.

Ze is volop bezig zichzelf als merk neer te zetten en is daarvoor een eigen blog begonnen. ‘Ik wil dat mensen mij begrijpen en me niet op een plateau zetten. Ik ben nu eenmaal het gezicht van de zaak en werk bewust aan personal branding.’ En ja, met Linda de Mol is ze al vaker vergeleken. Zaken waar ze niet goed in is, besteedt ze uit. Zo heeft Maggy een bedrijfsadviseur en werkt ze ook samen met iemand die de communicatie voor haar regelt.

‘Zoiets begint klein door een keer iemand om advies te vragen, maar doordat ik blijf groeien is de communicatie nu een echte baan.’

Samen
Dat Maggy nog tijd heeft minstens dertig uur in de week als gastvrouw op de winkelvloer te staan, lijkt haast onmogelijk. Bijna maandelijks organiseert ze iets: een bakfeest, een beachbingo, modeshows en elke maand geeft ze een eigen stijlsheet uit met daarin haar visie op mode. Als ze er niet is, loopt alles gewoon door, want haar team werkt geheel zelfstandig. ‘Elke medewerker heeft eigen verantwoordelijkheden. Elke maand laat ik een mystery shopper komen om ons team scherp te houden. Ik bespreek het resultaat wel, maar wat mijn mensen ermee doen is aan hen. Iedereen kent en neemt zijn verantwoordelijk. Daardoor doen we het echt samen.’

www.maggysmode.nl

Geplaatst op

Naar het overzicht

Vader en zoon ademen kunst

De één kan buigen op meer dan zestig jaar kunstenaarschap. De ander groeide tussen de kunstenaars op. Inmiddels realiseren Eric en Mitja... Lees meer »

Netwerk vol energie

Wie haar spreekt, merkt meteen: Merlin Melles straalt als het gaat om verbinden. Als oprichter van het (Founders) Carbon Network bouwt ze... Lees meer »

Kunst met een chaotisch randje

De abstracte schilderijen van Marella Hesseling nodigen uit om lang naar te kijken, nieuwe dingen te ontdekken en steeds weer te bewonderen.... Lees meer »

40 jaar Loïs Lane: Still going strong

Het lijkt niet zo lang geleden dat Monique en Suzanne Klemann hit na hit scoorden. Amsterdamned, It’s the first time, I wanna be… de nummers... Lees meer »

Patrice van Schuppen: Steeds stralend

In de praktijk van Van Schuppen Huidtherapie in Sneek valt meteen iets op: de rust en atmosfeer. Niet klinisch of kil, maar een warme plek... Lees meer »

Gastvrijheid met een Fries hart

Ware luxe zit in kleine dingen. En in die kleine dingen is Landgoed Lauswolt in Beetsterzwaag heel groot. Het vijfsterrenhotel middenin... Lees meer »

Wilfert Verweij: De kunst van het epoxionisme

Het begon allemaal met een zelfgemaakte olifant aan de rand van zijn zwembad in Florida. Daarna wilde zijn hele Amerikaanse kennissenkring... Lees meer »

Jezelf terugvinden

De eerste stap zetten naar Frans Koopal Haarwerken in Groningen is vaak de moeilijkste voor mensen met haarproblemen, maar wie eenmaal de... Lees meer »

Janine Nikiforov: Vrouw met visie

Janine Nikiforov (39), volgt haar hart en dat is letterlijk terug te zien in de Nikiforov collectie met haar eerste tas Double Trouble.... Lees meer »

Oog voor het onverwachte

‘Durf jij het aan?’ vroeg de toenmalige hoofdredacteur van Lourens Magazine, doelend op een interview met Gerard Spong. Tja, wat kun je... Lees meer »

Magie op een stokje

Laura Melenhorst is een geboren idealist: met haar merk Suckers wilde ze de lolly-industrie niet alleen mooier, maar ook duurzamer maken.... Lees meer »

Isabel Cramer: strijdt voor het klimaat in zelfgemaakte jurk

Isabel Cramer (24) is gekroond tot Miss Beauty of Noord-Holland 2025. Na een intensief traject met catwalktrainingen, speechvoorbereidingen... Lees meer »