Shop Local: boek uw reis bij een reiswinkel bij u in de buurt

De zomervakantie zit er weer in: veel Europese grenzen per 15 juni weer open

Reisbrancheorganisatie ANVR is op zich blij met de boodschap van minister-president Mark Rutte dat reizen naar een aantal landen binnen de Europese Unie weer mogelijk wordt, maar is wel teleurgesteld over het beperkte aantal landen. ANVR hoopt wel dat openstelling van grenzen van overige, belangrijke toeristische bestemmingen snel volgt, evenals de rest van de wereld. De 300 zwaar getroffen, bij de ANVR aangesloten reisondernemingen zijn er klaar voor om -met inachtneming van de nodige maatregelen- vakanties en zakenreizen te boeken en uit te voeren voor Nederlandse reizigers. 

Steeds meer toeristische bestemmingen binnen Europa waren zich al aan het voorbereiden op het weer ontvangen van buitenlandse toeristen. Deze eerste stap naar een meer open wereld ervaart de sector als positief, maar zij vindt het jammer dat er nog tal van landen zijn waar de Nederlander niet welkom is. De ANVR heeft er daarom alle begrip voor dat landen die teveel reisbeperkingen opleggen aan de Nederlandse vakantieganger van het ministerie nog het predicaat 'oranje' houden. Het geeft duidelijkheid aan de reiziger en aan de reisonderneming.

  

Frank Oostdam, voorzitter ANVR: "Eindelijk is het dan zover. Als eerste sector lagen we stil en als laatste kunnen we -nu nog mondjesmaat- open. We hopen natuurlijk wel dat Buitenlande Zaken zo snel als mogelijk, liefst vóór de zomervakantie, ook de overige landen kan afschalen van oranje naar geel. Na bijna vier maanden 'op slot' te hebben gezeten, mogen 20.000 reisprofessionals bij reisbureaus, zelfstandige reisadviseurs, zakenreisagenten en touroperators weer doen waar ze écht goed in zijn: fantastische reizen organiseren. En met het zomerseizoen voor de deur zijn veel consumenten inmiddels ook wel toe aan 'er even tussenuit'."

Reiskoepel ANVR stelt de handreikingen die de overheid tot op heden heeft gedaan aan ondernemers zeer op prijs, evenals de samenwerking met het ministerie van Economische Zaken en Klimaat, het ministerie van Buitenlandse Zaken, en het samen met garantiefonds SGR in het leven roepen van een gedekte Reisvoucher. Het aanpassen van het reisadvies van oranje naar geel is weliswaar belangrijk, maar de ANVR blijft erop hameren dat -na een maandenlange reisstop- de door het kabinet toegezegde sectorspecifieke matregelen nu echt moeten worden ingevuld.  

Oostdam: "Van oranje naar geel, van niet-reizen naar wel reizen, kan voor reisondernemers hét verschil maken tussen overleven en omvallen. Veel reisbedrijven kunnen nu tenminste nog een beetje profiteren van het zomerseizoen. En ook de consument kan lekker genieten van zijn welverdiende vakantie. Zij kunnen deze zomer al hun eerder ontvangen reisvouchers gebruiken. Weliswaar alleen nog voor een aantal reizen binnen Europa, maar laten we hopen dat binnenkort ook vakanties mogelijk zijn naar overige Europese landen en naar intercontinentale bestemmingen."

Geplaatst op

Naar het overzicht

Meer dan een vakantie

Aruba lijkt op het eerste gezicht alles te bieden wat je verwacht van een Caribische bestemming: zonovergoten stranden, helderblauw water... Lees meer »

Zo goed kan het leven zijn

Zo goed kan het leven zijn Een plek waar luxe geen façade is. Waar warmte niet alleen van de zon komt, maar vooral van de mensen. Waar rust... Lees meer »

Ultieme luxe op zee 

Ultieme luxe op zee Voor wie alleen genoegen neemt met het allerbeste, staat Regent Seven Seas Cruises synoniem voor ongeëvenaarde weelde... Lees meer »

Een andere koers

Een andere koers In een wereld waarin reizen steeds vaker draait om vluchtige ervaringen, kiest Oceania Cruises bewust een andere koers.... Lees meer »

Op jacht naar het noorderlicht

Voor wie houdt van comfort, verfijning en bijzondere bestemmingen, biedt Holland America Line deze zomer diverse cruises naar Noord-Europa.... Lees meer »

Landal breidt premium portfolio uit met drie kleinschalige boutique bestemmingen in de natuur

Landal, marktleider in vakanties in de natuur, breidt haar premium aanbod uit met drie nieuwe luxe bestemmingen in Nederland: Landal Brinckerduyn... Lees meer »

Luxe e-bike-vakantie in het hart van de Alpen

Er zijn plekken waar alles klopt. Waar de natuur zich laat zien in een decor van imposante bergen, waar de lucht fris en kraakhelder is... Lees meer »

Van Rotterdam naar de Lofoten - Noorse Fjorden onder het Noorderlicht

Vertrek op 24 februari 2027 vanuit Rotterdam voor een exclusieve 9-daagse cruise naar de Lofoten. De Noorse Fjorden zoals u ze nog nooit... Lees meer »

Landal Brandnertal: Top-startpunt van een fantastische vakantie

Wie op zoek is naar een comfortabel verblijf midden in de Oostenrijkse Alpen, zit helemaal goed bij Landal Brandnertal. Deze accommodatie... Lees meer »

Op wintersport? Het luxe sport en spa hotel DIPS&DROPS moet op je ''to go'' list

Ruime kamers met metershoge ramen, vier verschillende restaurants, een luxe wellness en een high-end sportschool waar ze in Amsterdam jaloers... Lees meer »

Opladen begint bij Landal

Blue Monday staat bekend als de meest sombere dag van het jaar. Korte dagen, grijs weer en een drukke start van het jaar zorgen bij veel... Lees meer »

Vilnius bekroond tot Europese Gastvrijheidsstad 2025

Vilnius, de hoofdstad van Litouwen, is uitgeroepen tot Europese Gastvrijheidsstad 2025 door de European Hotel Awards – een prestigieus jaarlijks... Lees meer »