Qiangli Liang | Solotentoonstelling

Qiangli Liang | Solotentoonstelling

10 september t/m 15 oktober 2022

"Tijdens het schilderen is het alsof ik beweeg over de smalle draad tussen de tweedeling van perfectie-imperfectie, innerlijk-uiterlijk, onbewogenheid-bewogenheid, passiviteit-activiteit en het voortdurend herstellen van het evenwicht eist al mijn aandacht op, zodat ik noch aan de ene, noch aan de ene, noch aan de andere zijde beland."

Qiangli Liang (Guangzhou, China, 1964) schildert voornamelijk stillevens in de traditie van de zeventiende eeuw. In het werk van Liang is zijn oosterse denkwijze echter zeer nadrukkelijk aanwezig. De kunstenaar studeerde aan de Academie van Beeldende Kunsten in Guangzhou. De uiterlijke onbewogenheid, het denken in collectiviteit en het zoeken naar evenwicht zijn elementen uit de Chinese cultuur die de kunstenaar heeft behouden in zijn verder westerse schilderijen.Op een egale ondergrond, meestal een tafelblad, zijn objecten uitgestald. Het zijn de voorwerpen die we in een klassiek stilleven vinden, zoals fruit, flessen, kruiken, schaaltjes, bloemen, een doos. De voorstelling is gecentreerd en bevat één of meerdere kleuraccenten. We kijken steeds schuin van bovenaf op het tafelblad. Het vlak waarop de objecten zijn uitgestald, is egaal van kleur, evenals de achterwand van de ruimte waarin het zich bevindt. De ruimte is verder niet gedefinieerd. Door de rustige, onopvallende kleuring van de vlakken vallen de voorwerpen des te meer op. Het zijn vrolijk groene limoenen, sensueel rode kersen, dieproze zalm of een heldergroene Chinese bronzen pot, veelal afgebeeld naast een object met een contrasterende kleur. Liang beperkt het aantal kleuren per schilderij om een zekere soberheid te behouden. Het zijn niet zozeer de individuele objecten, maar de verhoudingen tussen de kleuren en vlakken die de compositie interessant maken.Galerie Mokum toont Liangs nieuwste werken in een solotentoonstelling die van 10 september t/m 15 oktober te zien zal zijn!

 

Qiangli Liang | Solotentoonstelling in Galerie Mokum

Te zien van 10 september t/m 15 oktober

Opening zaterdag 10 september | 16u-18u

 

Galerie Mokum

Oudezijds Voorburgwal 334

1012 GM  Amsterdam

www.galeriemokum.com

Geplaatst op

Naar het overzicht

Museum de Proefkolonie: Weldadig Genieten In Drenthe

Wat hebben de Taj Mahal, de Akropolis, de Serengeti, Paaseiland en de Koloniën van Weldadigheid in Drenthe met elkaar gemeen? Ze hebben... Lees meer »

Quality Lodgings: heeft vijf nieuwe hotelparels erbij

Arnhem, 13 mei 2025 – Quality Lodgings heeft er vijf nieuwe hotels bij in Nederland, België en Duitsland. De groei laat zien dat steeds... Lees meer »

Pia Douwes: Een Fascinerende Vrouw

Wie Sisi zegt, denkt meteen aan Pia Douwes. De musicalzangeres gaf in 1992 in Wenen voor het eerst gestalte aan de rol van keizerin Elisabeth.... Lees meer »

De Musical Willem van Oranje: Een ode aan vader des vaderlands

In 2026 krijgt Delft er een culturele parel bij: de musical Willem van Oranje in het PrinsenTheater. Een meeslepende productie en een ode... Lees meer »

Slot Zeist Als Podium Voor Tijdloze Schoonheid

Van 6 tot en met 9 juni 2025 transformeert Slot Zeist tot een levend kunstwerk tijdens de Pinkstereditie van het Kunst en Antiek Evenement.... Lees meer »

Musical Awards Gala 2025: Elisabeth De Musical kroont zich tot winnaar

In een sfeervol AFAS Theater in Leusden vond woensdagavond 16 april het Musical Awards Gala 2025 plaats – een avond vol glitter, livemuziek... Lees meer »

Nordin Maouli: Van De Kazerne Naar De Concertzaal

Al meer dan vijftien jaar maakt Nordin Maouli deel uit van het Korps Mariniers, maar buiten diensttijd is hij pianist én componist. Voor... Lees meer »

The Mucha Experience: Brengt kunst tot leven

Vanaf 5 juli 2025 opent het Drents Museum De Buitenplaats de deuren voor een oogverblindende tentoonstelling: The Mucha Experience. Een... Lees meer »

Kunst, muziek en eindeloos genieten: de cultuurzomer in Innsbruck

Zon, muziek en een stad die bruist van cultuur! Deze zomer wordt Innsbruck verandert in een speeltuin voor kunst- en cultuurliefhebbers.... Lees meer »

Romantische winter in Japan: de perfecte honeymoon bestemming!

De perfecte jurk, de ideale trouwlocatie, de gastenlijst… Een bruiloft plannen is een prachtig, maar intensief proces. En terwijl de grote... Lees meer »

Dichtbij jezelf blijven | Emma van Muiswinkel

Op de middelbare school ontdekte ze haar liefde voor theater. En haar talent, dat ze niet van een vreemde heeft. Emma van Muiswinkel (30)... Lees meer »

Reizen met een goed doel | Avila Foundation

Ontdekkingsreizen met een vakantiegevoel, dat is waar Avila Reizen voor staat. De maatwerkspecialist is 12,5 jaar geleden opgericht door... Lees meer »